Web Developer

Hra Srdcia

Semestrálny projekt - zima 2005/2006 - Hra Srdcia
 
Kartová hra SRDCIA je klasicky určená pre 4 hráčov, kde troch hráčov ovláda počítač a ten štvrtý sme my. Ja som hru upravil pre hru 2 hráčov (presnejšie dvaja ľudský hráči). Preto na úvod podotýkam že, aby hra mala zmysel je nutné nedívať sa súperovi do kariet pri jeho ťahoch.
 
Pri spustení aplikácie sa spolu s hlavným oknom spustí aj okno s nastaveniami:
 
 
Tu si môžeme ako prvé nastaviť počet kariet s ktorými budeme hrať. Ako si môžeme všimnúť, doporučený počet kariet je 12. Je to z toho dôvodu, že pri väčšom počte kariet vieme s väčšou pravdepodobnosťou predpokladať aké má protihráč karty. Menší počet ako 12 som ani nedal na výber a to z toho dôvodu, že jednotlivé hry boli veľmi krátke a vyskytoval sa v nich malý počet bodových (trených) kariet.
Ďalej si môžeme nastaviť mená hráčov (nejaké už máme prednastavené) a vybrať si rubovú stranu karty z ponuky.
 
Po potvrdení nastavenia môžeme začať hrať kliknutím na rozdaj v menu. Objavia sa nám karty. Hráč číslo 1 (v dolnej časti) vždy začína a má už karty viditeľné:
 
 
Na tlačidle nám text napovedá čo treba robiť. Taktiež sa niekedy v strede obrazovky môže zobraziť nejaký ďaľší informačný text. Po vybratí kariet ich pošleme súperovi klepnutím na tlačidlo. Protihráč spraví to isté. Následne potom prijmeme 3 karty:
 
 
Po potvrdení možeme žačať s vyberaním kariet.Po voľbe oboch hráčov, počítač vyhodnotí stav a karty následne odletia na stranu hráča ktorý vyhral (dal vyššiu kartu):
 
 
Počas hry sa nám zablokoval výber v menu : rozdaj a nastavenie; z dôvodu korektnosti hry.
 
Trocha k pravidlám hry
Okrem toho že ich nájdete napísané v skrátenej forme v helpe najdôležitejšie spomeniem:
Je nutné ctiť farbu - teda dávať karty farby ako súper. Ak kartu požadovanej farby nemáte, môžete hrať akoukoľvek inou kartou, no karty tohto kola pripadnú tomu kto vyšiel ako prvý.
Bodovanie hry je dostatočne uvedené v helpe:
 
 
Hru si možete stiahnuť v sekcí na stiahnutie.
 

O stránke

Vitajte na mojej stránke Tonny HomePage, ktorá vznikla okrem iného aj za účelom prezentovania Content Management systému liMet, ktorý je témou mojej bakalárskej práce.
Sitemap Sitemap      Valid css CSS      Valid XHTML XHTML     RSS RSS Hosting Sponsor: Netropolis s.r.o           © Anton Urbaník 2008